info@erhansafak.com.tr - 0224 234 09 00

Burun Eti ve Burunda Kemik Eğriliği

Burun Eti ve Burunda Kemik Eğriliği Sorunlarını Aynı Anda Düzeltmek  Mümkün Mü?

Aynı Seansta İki Sorundan da Kurtulmak Mümkündür

Koku alma ve solunum organımız olan burun, üstlendiği önemli görevlerle vücudumuzun genel sağlığı açısından hayati önem taşır.  Solunan havanın akciğerlere ulaşmadan önce temizlenmesi, ısıtılması ve nemlendirilmesi, bu kritik görevlerden bazılarıdır. Burnumuzun havayı ısıtıp nemlendirmesini kapsayan iklimlendirme görevini yerine getirememesi, buna bağlı olarak sürekli yapılan ağız solunumu çeşitli sağlık sorunlarına davetiye çıkarır.

Estetik burun ameliyatı sonrası ilk 2 gün nasıl geçer?

Estetik Burun Ameliyatı Sonrası

Günümüzde en sık rastladığımız cerrahi müdahalelerden birisi, burun ameliyatıdır. Gerek estetik gerekse nefes zorluğuyla ilgili sebeplerden dolayı, her yıl birçok burun ameliyatı yapılmaktadır. Bu ameliyatlarda doğru doktor ve doğru ekipman / hizmet elbette çok önemlidir. Fakat bu sürecin devamında da,  dikkatli olmanız gereken bazı noktalar var.

Diyelim ki burun ameliyatı oldunuz... Kendinize geldiğinizde ilk hissedeceğiniz, anestezi almış herkes gibi, sersemlik hissi olacaktır. Burun bölgesinde hissedeceğiniz uyuşukluk ve buna eşlik eden hafif ağrı ve bulantı endişe etmenize gerek olmayan doğal semptomlardır.

yüz-mezoterapisi-mezolifting

Dudak Kalınlaştırma Nedir?

Yüzün estetik görünümü insanın doğası gereği oldukça önemli bir konudur. Bu anlamda dudakların yüzün estetik görünümündeki yeri tartışılmaz büyük bir öneme sahiptir. Dudaklar gerek güzellik, gerekse çekiciliğin yıllardır süregelen simgesi durumundadır. Böylesine öneme sahip dudaklarımız ise genellikle fiziki durumunda genetik mirasları taşır. Yani daha çok doğuştan gelen bir şekildedir. Oysa dudaklar kişide dikkat çeken ilk detaylar arasında yer almaktadır ve kişinin yüz güzelliğine büyük katkı sağlamaktadır. Dudak bölgesinin estetik açısından dolgun ve güzel olması kişinin yüzüne dirilik, gençlik ve sağlıklı ifadesi katar. Sağlıklı ve estetik bir görünüme sahip dudaklar yüz hatları ile uyumlu yani; burun, yanaklar, göz ve çevresi ile kaş, çene ve diş yapısı ile uyumlu ve orantılı olmalıdır.

yüz-mezoterapisi-mezoliftingYüz mezoterapisi, yüz, boyun ve dekolte bölgesi gibi, vücudun diğer bölgelerine göre daha erken yaşlanan dokuyu yeniden canlandırmak, cilt altında eksilen maddeleri tekrar yerine koymak için yapılır. Yüz cildinde canlanma, gerilme ve sıkılaşma yapan bu yönteme ‘Mezolifting’ de denir. Mezolifting uygulamasında, özel olarak hazırlanan karışımlar, çok ince uçlu iğneler ile birçok noktadan cilde enjekte edilir.

Mesolifting ile;

Kollajen üretimi uyarılmasına bağlı canlı ve parlak bir cilt oluşur.

Cildin gerginliği ve sıkılığı artar.

Kırışıklıklar azalır.

somon-dna-uygulamasıSOMON DNA UYGULAMASI

İnsan derisi diğer tüm organlar gibi yaşlanır.Özellikle yaz aylarında yoğun güneş ışınlarına maruz kalma sonucu cildimiz yıpranır ve nem kaybeder. Yüz, dekolte bölgesi ve ellerimizin kaybettiği nem ve kollajen dokusunu Somon DNA tedavisi ile yerine koymak mümkündür ve aynı zamanda bu yöntemin anti aging etkisi ile cilt gençleşmesi sağlanır. Somon DNA’sı enjeksiyon yöntemi, dermapen veya dermaroller yöntemleri ile cilde uygulanabilir. Bu uygulamaacısız bir işlem olup kişinin günlük aktivitelerini genellikle etkilemez.

Seans aralıkları kişinin cilt tipine ve cilt yaşına göre ayarlanmaktadır. Uygulama 2 ya da 3 haftada bir yapılır. Sonrasında üç ayda bir uygulama tekrarlanabilir. Bazı durumlarda cildin ihtiyacına göre kombine tedavilerde yapılabilir.

3D Simülasyon Randevusu