karın germe ameliyatı

Karın Estetiği Fiyatları
Öncesi ve Sonrası Resimleri

Karın germe ameliyatı Abdominoplasti; karında bölgesel yağ fazlalığı, karın derisindeki sarkma ve çatlakların tedavisi için uygulanır. Karın bölgesinde, yağ dokusunda, cilt dokusunda veya sıklıkla olduğu gibi her iki dokuda da fazlalık olabilir. Aşırı kilo alıp verme, kısa sürede zayıflama, hamilelik döneminde fazla kilo alma ve soya çekim bu bölgedeki yağ ve cilt fazlalığının başlıca nedenleridir.

Diğer ve egzersize cevap vermeyen karın derisi sarkıklığı olan, fakat vücut çizgileri düzgün olan kadın ve erkekler karın germe ameliyatı için uygundur. Kilo vermeye veya hamile kalmaya niyetli olanların bu ameliyatı ertelemesinde yarar vardır.

Ameliyat öncesi dönem

Bu dönemde cerrahınızın sizden bazı istekleri olacaktır. Sigara içiyorsanız bunu ameliyattan iki hafta önce bırakmalısınız ve ameliyattan iki hafta sonrasına kadar da içmemelisiniz. Eğer kullanıyorsanız E vitamini ve aspirine ara veriniz ve ameliyat öncesi ağır zayıflama diyetlerinden kaçınınız. Karın germe ameliyatı orta ve alt karın bölgesinde yer alan fazla yağ ve sarkmış cilt dokusunun alındığı ve karın kaslarının gerilerek sağlamlaştırıldığı bir cerrahi girişimdir, bir şişmanlık tedavisi değildir. Şişman kişiler bu ameliyatı olmadan önce mümkün olduğu kadar kilo vermeliler. Abdominoplasti ameliyatına bağlı iz kalıcıdır. Karın estetik ameliyatının tam donanımlı hastanelerde yapılması gereklidir. Ameliyat genellikle genel anestezi altında yapılır.

Ameliyat

Kasık kıvrımlarından ve karın alt bölgesinden geçen ve bikini içinde gizlenebildiği için ” bikini kesisi” olarak tanımlanan kesi yardımı ile sarkan deri, karın duvarından tamamen ayrılır. Fazla yağ dokusu kesilerek çıkarılır. Bu sırada altta gevşemiş olan karın duvarı kasları daraltılarak eski gerginliğine kavuşturulur. Karın duvarından ayrılan cilt dokusu aşağıya doğru çekilerek fazlası kesilir. Aşağı doğru çekilme nedeniyle göbek deliğinin yeri aşağıya kayacağı için daha yukarıdan bir delik açılıp göbek buraya nakledilir.

Ameliyat sonrası dönem

İlk birkaç gün karın bölgesinde şişlik ve ağrı olabilir. Ameliyat bölgesinde biriken kanın toplanması için konulan borular 4.-5. günde alınır. En az bir gece hastanede kalmanız gereklidir. Dikişler 12.-14. günde alınır. İşinize iki haftadan sonra dönebilirsiniz ancak kendinizi eskisi gibi hissetmeniz birkaç ay sonra olacaktır. Yara izi ilk 3-6 ay kötüye gidermiş gibi görülebilir ama bu normaldir. İzlerin az görülür hale gelmesi bir yıl içinde olur. Tamamen yok olmamasına rağmen bu iz bikini altında dahi kolayca saklanabilir. Hastaların çoğunda elde edilen mükemmel sonuç düzenli egzersiz ve diyetle yıllarca korunabilir.

Abdominoplasti ameliyatının komplikasyonları

Ameliyat bölgesinde enfeksiyon ve kanama gibi komplikasyonlar nadirdir. Yara iyileşmesinde gecikme veya kötü yara iyileşmesi de görülebilir ve yara izinin belirgin olmasıyla sonuçlanabilir. Bu şartlarda ikinci bir ameliyat gerekebilir.

Doktorunuza Sorun

Dr Erhan Şafak Sağlık Estetik & Lazer Kliniği tarafından elektronik iletişim araçları (cep telefonu, sms, e-posta, v.b.) ile tarafıma bilgi, tıbbi konular, kampanyalar vb. ile ilgili duyurular gönderilmesine izin veriyorum.

   

 • cengizyaman
  Çocukluğumdan beri şikayetçi olduğum kulaklarımın görüntüsünden kurtuldum çok şükür. Karar verme ...

  Devamını oku...

   
 • pelin k
  Erhan Beye 2. kez kırışıklık tedavisi yaptırdım o kadar güzel oldu ki anlatamam aynaya bakmaktan mutlu ...

  Devamını oku...

   
 • aysun
  Göz kapaklarımın torbalanması tüm günlük yaşantımı engellemeye başlamıştı. Makyajla bile saklayamayacak ...

  Devamını oku...

   
 • nihal
  Merhaba, yıllardır düşündüğüm meme büyütme ameliyatını sonunda oldum. Doktor Bey ve ekibiyle tanıştıktan ...

  Devamını oku...

   
 • nurhayat
  Bir bayan olarak göğüslerimdeki küçüklük ve ikizlerimi emzirmeden sonraki sarkma beni mutsuz ediyordu.

  Devamını oku...