liposuction

Liposuction Fiyatları
Öncesi ve Sonrası Resimleri

Liposuction ameliyatı; insan vücudundaki yağ hücresi sayısı sabittir. Ergenlikten sonra yağ hücresi sayısı artmaz, ancak yağ hücrelerinin hacmi artar. Bu da kilo artışıyla sonuçlanır. Fazla kilolardan kurtulmak için uygun diyet ve egzersiz yapanlarda bile kaybolmayan inatçı yağ birikimleri olabilir. Liposuction vücudun dirençli bölgelerindeki bu inatçı yağ birimlerinin vakumla emilerek

vücuttan uzaklaştırıldığı bir ameliyattır.Kesinlikle bir zayıflama ameliyatı değildir, vücut çizgilerini düzeltme ameliyatıdır.

Liposuction, liposhaping ve lipofilling terimleri genelde liposculpturing, yani yağ dokusu heykel traşlığı olarak adlandırılır. Liposuction yöntemi hastaların doğru seçilmesi durumunda çok başarılı sonuçlar verir.

Hangi bölgelere uygulanır:

 • Yüz, boyun ve çene altı bölgesi
 • Kollar
 • Göğüsler
 • Karın, bel ve basenler

Ameliyat

Liposuction ameliyatı uygulanacak kişilerin cildinin elastikiyeti yeterli olmalıdır ki altındaki yağlar vakumla çekildiğinde ciltte sarkma olmasın. Ameliyat hastane koşullarında yapılmadır. Genel anestezi, lokal anestezi ve sedasyon anestezisi altında yapılabilir. Tedavi edilecek bölgelerin genişliğine göre 1-2,5 saat arasında sürer. Ameliyattan sonra aynı gün eve çıkmak mümkündür. Ameliyat sonunda vakum uygulanmış bölgelere özel bandaj uygulanır ve hastaya korse giydirilir.

lipo

Ameliyat sonrası dönem

Hastalar genellikle operasyondan 3 gün sonra günlük aktivitelerine dönebilirler. Liposuction korsesini hastalar 6 hafta giymelidir. Ameliyat bölgelerinde cildin içine kanamaya bağlı geçici renk değişiklikleri olabilir. Şişlik, karıncalanma ve yanma hissi gibi şikayetler de olabilir bunlar 3 hafta içinde kendiliğinden kaybolur.

Liposuction uygulanan bölgelerde, emilen yağlarla birlikte yağ hücreleri ve yağ reseptörlerinin önemli bir bölümü de alındığı için bu bölgelerde tekrar eskisi gibi yağ birikmesi olmaz. Liposuction ameliyatından 15 gün sonra 10 – 12 seans fizik tedavi yaptırılması yararlı olur. Ameliyata bağlı çok küçük yara izleri de 2-6 ay içinde belli belirsiz hale gelir. Liposuction ameliyatından sonra tedavi edilmiş bölgenin üzerinde dalgalı görünüm oluşabilir. Buna engel olmak için fizik tedavi programına elinizden geldiğince uymanız gereklidir. Ayrıca deri elastikiyetinin azaldığı veya kaybolduğu ileri yaştaki kişilerde en iyi sonucun alınabilmesi için ikinci bir ameliyat ile fazla derinin çıkarılması gerekebilir.

Doktorunuza Sorun

Dr Erhan Şafak Sağlık Estetik & Lazer Kliniği tarafından elektronik iletişim araçları (cep telefonu, sms, e-posta, v.b.) ile tarafıma bilgi, tıbbi konular, kampanyalar vb. ile ilgili duyurular gönderilmesine izin veriyorum.

   

 • cengizyaman
  Çocukluğumdan beri şikayetçi olduğum kulaklarımın görüntüsünden kurtuldum çok şükür. Karar verme ...

  Devamını oku...

   
 • pelin k
  Erhan Beye 2. kez kırışıklık tedavisi yaptırdım o kadar güzel oldu ki anlatamam aynaya bakmaktan mutlu ...

  Devamını oku...

   
 • aysun
  Göz kapaklarımın torbalanması tüm günlük yaşantımı engellemeye başlamıştı. Makyajla bile saklayamayacak ...

  Devamını oku...

   
 • nihal
  Merhaba, yıllardır düşündüğüm meme büyütme ameliyatını sonunda oldum. Doktor Bey ve ekibiyle tanıştıktan ...

  Devamını oku...

   
 • nurhayat
  Bir bayan olarak göğüslerimdeki küçüklük ve ikizlerimi emzirmeden sonraki sarkma beni mutsuz ediyordu.

  Devamını oku...