meme büyütme

Meme Büyütme Fiyatları
Öncesi ve Sonrası Resimleri

Meme büyütme ameliyatı: Meme dokusu, hem şekli hem de fonksiyonları açısından kadınlar için önemli bir organdır. İdeal ölçüde memelere sahip bir kadın daha özgür, daha rahat ve sosyal ilişkilerde daha aktif olur. Memeler, yapısal olarak değişik nedenlerle küçük olabilir. Biri diğerinden daha küçük, asimetrik olabilir. Doğumsal olarak bir tanesi hiç olmayabilir.Her iki memenin eşit hale

getirilmesi yada hacminin arttırılması için,günümüzde, silikon protez uygulaması dışında başka bir yöntem yoktur.

Silikon protezlerin tipleri vardır, bunlar;

 1. İçi silikon jel ile dolu olan protezler,
 2. İçi serum fizyolojik ile şişirilebilen protezlerdir.

Ameliyat öncesi bilmeniz gerekenler;

Protez uygulanacak hastalarda ameliyattan önce; ultrasomografi ve gerekirse mamografi adı verilen radyolojik tetkikler ile meme dokusu değerlendirilir. Bazı hastalar ameliyattan sonra meme başlarında artan veya azalan duyarlılıktan şikayet edebilirler. Bu genellikle geçici bir durumdur. Bir yabancı cisim olan proteze karşı vücutta bazı bağ dokusu hastalıklarının geliştiği, bebeğe süt vermenin zorlaştığı ve protezin kansere neden olduğu ileri sürülmüştür. Ancak bunların hiçbiri bilimsel olarak kanıtlanmamıştır.

Ameliyat;  Meme protezi yerleştirilmesi genel anestezi altında yaklaşık 1 saat süren bir operasyon ile yapılır. Silikon protezler meme içine 3 yerden yerleştirilebilir :

 1. Meme ucundan
 2. Koltuk altından
 3. Meme altından

Meme protezleri kas dokusu altına veya sadece meme dokusu altına konabilir. Protezler hangi bölgeye yerleştirilirse yerleştirilsin hastanın süt bezlerini etkilemez. Bu nedenle hamile kalmakta veya süt emzirmede bir zorluk oluşmaz. Hasta ameliyattan birkaç saat sonra evine gidebilir.

Ameliyat sonrası dönem

Ameliyat sonrası genellikle rahat geçer. Silikon protez göğüs kası altına yerleştirilmişse birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık ve ağrı olabilir. Ameliyat pansumanı 5.-6. günde açılır, dikişler 9.-10. günde alınır ve hastaya 6 hafta boyunca sporcu sütyeni kullanması ve gösterilen meme masajını yapması önerilir. Hasta 3-4 gün içinde işine dönebilir, 3 ay ağır sporlardan uzak durması uygun olur.

Silikon protez ameliyatının komplikasyonları

Bu ameliyatın en büyük komplikasyonu; protez çevresinde normalde gelişen zarın kalınlaşmasına bağlı olarak gelişen sertlik, memelerde asimetri ve ağrıdır. Bu şikayetlerin hastayı rahatsız edecek düzeye gelmesi durumunda küçük bir ameliyat daha gerekebilir. Protez konmuş memelerde yapılacak olan mamografi tetkiklerinin değerlendirilmesi deneyimli radyologlar açısından herhangi bir problem oluşturmaz.

 

Doktorunuza Sorun

Dr Erhan Şafak Sağlık Estetik & Lazer Kliniği tarafından elektronik iletişim araçları (cep telefonu, sms, e-posta, v.b.) ile tarafıma bilgi, tıbbi konular, kampanyalar vb. ile ilgili duyurular gönderilmesine izin veriyorum.

   

 • cengizyaman
  Çocukluğumdan beri şikayetçi olduğum kulaklarımın görüntüsünden kurtuldum çok şükür. Karar verme ...

  Devamını oku...

   
 • pelin k
  Erhan Beye 2. kez kırışıklık tedavisi yaptırdım o kadar güzel oldu ki anlatamam aynaya bakmaktan mutlu ...

  Devamını oku...

   
 • aysun
  Göz kapaklarımın torbalanması tüm günlük yaşantımı engellemeye başlamıştı. Makyajla bile saklayamayacak ...

  Devamını oku...

   
 • nihal
  Merhaba, yıllardır düşündüğüm meme büyütme ameliyatını sonunda oldum. Doktor Bey ve ekibiyle tanıştıktan ...

  Devamını oku...

   
 • nurhayat
  Bir bayan olarak göğüslerimdeki küçüklük ve ikizlerimi emzirmeden sonraki sarkma beni mutsuz ediyordu.

  Devamını oku...