meme dikleştirme

Meme Dikleştirme Fiyatları
Öncesi ve Sonrası Resimleri

Meme dikleştirme: Meme dokusu hamilelik, emzirme, aşırı kilo alıp verme ve yer çekimi etkisi ile yıllar içinde sarkar. Bu arada cildin elastikiyeti de kaybolduğu için memelerin şekli de bozulur. Bunu düzeltmek için meme dikleştirme ameliyatı (mastopeksi) yapılır. Eğer aynı zamanda meme dokusu da küçüldü ise meme dikleştirme ameliyatı ile birlikte meme protezi de yerleştirilebilir.

 

Ameliyat öncesi dönem

Diğer meme ameliyatlarında olduğu gibi doktorunuza neden ameliyat olmak istediğinizi ve bu ameliyattan ne beklediğinizi anlatın. Ailenizde meme hastalığı, kanser, sigara , ilaç alışkanlığı veya başka önemli bir hastalık var ise bunları da belirtin.

Ameliyat

Ameliyat genel anestezi ile hastane koşullarında yapılır ve 2-3 saat sürer.Sarkıklığın derecesine göre değişik şekillerde iz kalır.Uygun hastalarda sadece meme protezi konularak ta sarkıklık düzeltilebilir.

Ameliyat sonrası

Ağrı genellikle sorun yaratmaz. Yedinci günde sargı açılır, dikişler 12-14.günde alınır ve hastaya 6 hafta sporcu sütyeni giydirilir. Hastalar 3-4 gün içinde işine dönebilir.

Meme başından meme altı kıvrımına uzanan ve bu kıvrımda her iki yana doğru ilerleyen ters T şeklindeki kesi ile ameliyat yapılır. Dikişler 12. – 14. günde alınır. Ameliyattan sonra bu kesi bölgesinde fark edilebilir bir iz kalabilir fakat bu izler sütyen veya bikini ile örtülebilecek bölgededir.

Mastopeksi ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 2 saat sürer. Gece hastanede kalmak gerekli değildir. Ameliyattan hemen sonra yapılan bandaj 1 hafta sonra çıkartılır ve bir destek sütyeni giydirilir. Hasta bu sütyeni 3 – 4 hafta boyunca gece gündüz takar. Hastalar ameliyattan 1 hafta sonra eski aktivitelerine dönebilirler. 3 ay ağır sporlardan uzak durması önerilir. Estetik meme dikleştirme ameliyatı genel olarak kalıcı sonuç veren kişinin ve eşinin ruh sağlığını düzelten ve onları yaşama daha bağlı hale getiren bir ameliyattır.Ancak kilo değişiklikleri ,gebelik , emzirme ve yer çekimi yeni sarkıklıklara neden olabilir.

Mastopeksi ameliyatının komplikasyonları

Bu ameliyatın da en önemli komplikasyonu fark edilebilir ameliyat izlerinin kalmasıdır. Ancak bu izler sütyen yada bikininizle örtülebilecek bölgededir. Ayrıca çok az olasılıkla da olsa simetrik olmayan meme veya meme başları da görülebilir.

Doktorunuza Sorun

Dr Erhan Şafak Sağlık Estetik & Lazer Kliniği tarafından elektronik iletişim araçları (cep telefonu, sms, e-posta, v.b.) ile tarafıma bilgi, tıbbi konular, kampanyalar vb. ile ilgili duyurular gönderilmesine izin veriyorum.

   

 • cengizyaman
  Çocukluğumdan beri şikayetçi olduğum kulaklarımın görüntüsünden kurtuldum çok şükür. Karar verme ...

  Devamını oku...

   
 • pelin k
  Erhan Beye 2. kez kırışıklık tedavisi yaptırdım o kadar güzel oldu ki anlatamam aynaya bakmaktan mutlu ...

  Devamını oku...

   
 • aysun
  Göz kapaklarımın torbalanması tüm günlük yaşantımı engellemeye başlamıştı. Makyajla bile saklayamayacak ...

  Devamını oku...

   
 • nihal
  Merhaba, yıllardır düşündüğüm meme büyütme ameliyatını sonunda oldum. Doktor Bey ve ekibiyle tanıştıktan ...

  Devamını oku...

   
 • nurhayat
  Bir bayan olarak göğüslerimdeki küçüklük ve ikizlerimi emzirmeden sonraki sarkma beni mutsuz ediyordu.

  Devamını oku...